ПН-ПТ 8:00-18:00
СБ 9:00-15:00
Запис на прийом

MAX знижка
Меню
Замовляйте підбір слухового апарату безкоштовно прямо зараз



Дякую за звернення
Чекаємо Вас в Центрі Слуху!
Ваша MAX знижка на слуховий апарат!
Введіть № телефону і отримаєте ID в смс.
Повідомте його при покупці!
Шумить у вусі, що робити

Шумить у вусі, що робити

Опубліковано: 10.01.2022 Переглядів: 5173 Коментарі : 0

Шумить у вусі: що робити?

Постійний шум у вухах - це симптом багатьох патологій. У разі виникнення цього стану не варто панікувати. Часто шум спровокований несподіваною для пацієнта причиною і не є небезпечним симптомом.

Що робити, якщо шумить у вухах?

Епізодичний дзвін у вухах виникає при зниженому або підвищеному артеріальному тиску, мігрені, нервовій перенапрузі та інших випадках.повторюється Постійний шум, що є приводом для занепокоєння. Якщо ця ситуація є актуальною для Вас, отримайте консультацію отоларинголога.

Класифікація шуму у вухах

За характером звуків виділяють кілька видів шуму у вухах:

  • суб'єктивний, що не виходить із зовнішнього середовища, а що виникає в результаті подразнення слухового нерва;
  • пульсуючий, що лунає в такт серцебиття або дихання пацієнта;
  • об'єктивний, пов'язаний із чутливістю людини до вібрації будь-яких органів або тіла (наприклад, перистальтики кишківника) або звуків зовнішнього середовища.

Шум у вухах також класифікують через виникнення. Звук буває:

  • викликаний ураженням зовнішнього або середнього відділу органу слуху;
  • асоційований із захворюваннями судинної системи;
  • пов'язаний з патологією рецепторів слухової системи або провідних шляхів (нейросенсорний);
  • викликаний порушенням нервово-м'язового контролю.

Поширені причини виникнення шуму у вухах

У більшості ситуацій шум у вухах має відношення до патологій різних відділів органу слуху. Іноді стан розвивається з інших причин. Знаючи, як влаштовано вухо, пацієнти можуть здогадуватися, що постійний звук без подразника виникає внаслідок порушень у роботі нервової системи.

Найчастішими причинами відчуття дзвону є:

  • Тінітус. Слухові відчуття, що виникають внаслідок активності нервової системи без наявності зовнішнього подразника.
  • Втрата слуху різної етіології та ступеня тяжкості. Приглухуватість викликається природними віковими та низкою змін інших специфічних факторів. Глухота та причини втрати слуху визначаються під час приладової діагностики.
  • Захворювання зовнішнього та середнього відділів органу слуху. Наприклад, дзижчання у вухах викликають сірчані пробки, новоутворення барабанної порожнини, звуження кістково-хрящового каналу.
  • Тривалий інтенсивний вплив звукових подразників. На чутність дзвону, свисту або дзижчання часто скаржаться люди, трудова діяльність яких відбувається на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
  • Хвороба Меньєра та інші патології вестибулярного апарату (наприклад, купулолітіаз). Крім порушення рівноваги, за таких станів пацієнти відзначають шум або закладеність вуха.
  • Захворювання судин. При деяких станах люди чують пульсацію в артеріях та венах. З цим симптомом стикаються вагітні жінки, пацієнти з анемією, тиреотоксикозом, підвищеним внутрішньочерепним тиском. 

Проведення огляду важливо не тільки для своєчасної діагностики патологій органів слуху та призначення лікування, але також для виключення інших серйозних захворювань.

Коментарі

Залиш коментар