ПН-ПТ 8:00-18:00
СБ 9:00-15:00
Запис на прийом

MAX знижка
Меню
Замовляйте підбір слухового апарату безкоштовно прямо зараз



Дякую за звернення
Чекаємо Вас в Центрі Слуху!
Ваша MAX знижка на слуховий апарат!
Введіть № телефону і отримаєте ID в смс.
Повідомте його при покупці!
Як правильно чистити вуха?

Як правильно чистити вуха?

Опубліковано: 10.01.2022 Переглядів: 5949 Коментарі : 3

Гігієна вух: особливості правильного догляду

Гігієна вуха - важливий момент у житті кожної людини. Процедура необхідна і дитині, і дорослому. Але потрібно знати, як правильно чистити вуха, щоб зберегти здоров'я органу слуху та не занести інфекцію.

Догляд, пов'язаний з миттям вух, має бути регулярним. Але немає ніякої необхідності, щоб вичистити вушну сірку зі слухового проходу кожен день.Вона виконує важливі функції:

  1. Протимікробну. Орган слуху захищений від проникнення бактерій, дрібних комах.
  2. Зволожувальну. Завдяки підтримці певного рівня вологості блокується осідання пилу на барабанній перетинці.
  3. Очищувальну. Виводить із слухового проходу ороговілі клітини шкіри.

Щоденне чищення сірки вушними паличками дратує слизову оболонку органу слуху, викликає посилене функціонування залоз. Підсумком стане надмірне вироблення рідкого секрету, який утрамбовується і перетворюється на пробку.

Отоларингологи рекомендують виконувати глибоке чищення слухового проходу один раз на місяць. Якщо самостійно не виходить добре видалити сірчану пробку, звертайтеся за допомогою до лікаря. Фахівець знає все про те, як правильно чистити вуха. Він не тільки виконає процедуру, але й надасть необхідні рекомендації.

Миття та чищення вух: основні нюанси

Вушні раковини та область за вухом необхідно обробляти щодня. Ретельна гігієна запобігає розмноженню хвороботворних бактерій. Правильне миття - запорука здоров'я ваших вух. При цьому дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  1. Чистими руками спіньте трохи мила.
  2. Кінцем будь-якого пальця добре намильте вушну раковину.
  3. Нахиліть голову, щоб промити вухо теплою водою.
  4. Використовуючи ватний диск, видаліть вологу, що залишилася.

При митті уникайте попадання води глибоко у слуховий прохід. Це може спричинити запалення барабанної перетинки. І якщо проблема здається несерйозною, то ознайомтеся з інформацією про глухоту та причини втрати слуху.

Щоб доглядати за вухами правильно, зверніть увагу на рекомендації про частоту проведення процедур. Також вивчіть їх особливості. Один зі способів чищення вух від сірки наведено нижче:

  1. Закапайте в кожен слуховий канал 2-3 краплі спеціального препарату.
  2. Закрийте вушну раковину на 30 хвилин, використовуючи ватний тампон.
  3. Очистіть рідку сірку диском, змоченим у знезаражувальному розчині.

Не використовуйте ватяні палички. Інакше ви зрушите сірку ще далі, що викличе її утрамбовку. Дотримуйтесь порад про те, скільки разів треба чистити вуха. Як надмірність, і недостатність процедур негативно позначається здоров'я.

Що буде, якщо довго не чистити вуха?

Чи потрібно чистити вуха? Відповідь на запитання однозначна – так. Робіть це раз на два тижні або на місяць, щоб унеможливити інфікування органу слуху, розвиток хвороботворних бактерій. Також, якщо довго не чистити вуха, всередині накопичується і твердне сірчана пробка. При її появі можливі:

  1. Головний біль.
  2. Погіршення звукосприйняття.
  3. Дзвін у вухах.
  4. Запаморочення.

Ризик утворення сірчаної пробки є набагато вищим у тих людей, хто регулярно використовує навушники або слухові апарати. Саме тому важливо дотримуватися гігієни, очищати зовнішню поверхню та вушну раковину.

За наявності проблем зі слухом необхідно обговорити способи чищення з лікарем. Не рекомендовано діяти самостійно та використовувати спеціальні препарати, якщо в анамнезі – цукровий діабет, імунодефіцитні стани або перфорована барабанна перетинка. У такому разі звертайтеся до отоларинголога, і він підбере оптимальні розчини та методи гігієни. 

Коментарі

Залиш коментар