ПН-ПТ 8:00-18:00
СБ 9:00-15:00
Запис на прийом

MAX знижка
Меню
Замовляйте підбір слухового апарату безкоштовно прямо зараз



Дякую за звернення
Чекаємо Вас в Центрі Слуху!
Ваша MAX знижка на слуховий апарат!
Введіть № телефону і отримаєте ID в смс.
Повідомте його при покупці!
Як влаштовано вухо людини?

Як влаштовано вухо людини?

Опубліковано: 01.12.2021 Переглядів: 9332 Коментарі : 0

Людське вухо - це складний орган, який призначений не тільки для сприйняття коливань звуку, але також для підтримки рівноваги та положення тіла в просторі. 

Як влаштовано наше вухо

Людський орган слуху складається з трьох відділів, куди входять зовнішнє, середнє та внутрішнє вухо.

Анатомія зовнішнього вуха

Зовнішній відділ вуха представлений раковиною та слуховим проходом. Останній є каналом довжиною близько 2 см з діаметром до 0,7 см.

Вушна раковина - це видима частина органу, її формує еластичний хрящ, що нагадує воронку. На його поверхні є безліч утворень: ямок, виступів, завитків, гребенів. Дані нерівності на раковині допомагають спрямовувати звук, покращуючи якість сприйняття.

До зовнішньої частини органу приєднуються волокна шести редукованих м'язів. Хрящ вушної раковини покритий шкірою, що має потові та сальні залози. Нижня її ділянка, позбавлена ​​кісткової основи, називається мочкою.

Будова середнього вуха людини

Середнє вухо розташоване в глибині скроневої кістки. Воно представлене порожниною, в якій знаходяться слухові кісточки:

  • молоточок;
  • ковадло;
  • стремено.

Це найменші частини людського скелета. Слухові кісточки тісно з'єднані між собою, утворюючи ланцюжок, яким передаються звукові коливання.

Середнє та внутрішнє вухо розділяє мембрана - барабанна перетинка. Зовні вона вкрита тонким шкіряним шаром, а зсередини слизовою оболонкою. Барабанна перетинка запобігає попаданню сторонніх об'єктів у внутрішнє вухо та передає коливання звуку.

Будова внутрішнього вуха

Найскладнішою частиною органу є внутрішнє вухо: анатомія даного відділу настільки хитромудра, що його називають лабіринтом. Він складається із системи порожнин і також знаходиться в товщі скроневої кістки.

Лабіринт умовно поділяється на три частини:

  • присінок;
  • равлик;
  • напівкружні канали.

Переддень є центром лабіринту. На ньому лежить слухова та вестибулярна функції:

  1. Слуховий рецептор відповідає за розпізнавання звуків та участь у передачі імпульсів до груп нейронів, які розшифровують інформацію.
  2. Вестибулярний аналізатор, що складається з маточки та мішечка, сприймає зміни напряму руху, положення тіла та голови у просторі.

Напередодні є порожнина з двома кишенями (вікнами). Один розташований ближче до равлика, інший - до півкружних каналів. Кишені різняться формою. Отвір равлика круглий, а вікно присінка, яке знаходиться ближче до каналів, овальне та закрите мембраною.

У верхній частині лабіринту розташована спіраль, що складається з двох із половиною завитків. Це равлик, який сприймає і розпізнає звуки. По суті, він є каналом, розділеним кістковим стрижнем та мембранами на два відділи. Кожна з порожнин спіралі заповнена рідиною: ендо-і перилимфою. Перша має високу концентрацію іонів калію, а друга натрію. Завдяки тому, що ендолімфа має позитивний заряд, вона створює на мембрані між порожнинами електричний потенціал, що посилює звукові сигнали.

Безліч порушень слуху пов'язані саме з дисфункцією равлика. Іноді за її патологію приймають відчуття брязкіт у вухах, що не є реакцією на зовнішній подразник. Багато пацієнтів ніколи не стикалися з цим станом і не знають, що таке тинітус. Ця патологія пов'язані з органами слуху. 

Напівкружні канали, як і напередодні, виконують вестибулярну функцію. Вони беруть початок у маточці та, згинаючи дугою, знову до неї приєднуються. Всього в кожному вусі по три заповнені рідиною канали. Щодо один одного вони розташовані перпендикулярно. На кінці кожної дуги є розширення – ампула. Рідина, що усередині каналів, рухається під час зміни людиною становища голови. Волоски вестибулярного нерва фіксують коливання та передають інформацію в мозок. Іноді сприйняття звуків порушено. При низці патологій пацієнти що неспроможні визначити, чому шумить у вусі, що робити у таких ситуаціях. Причина визначається під час професійної діагностики.

Анатомія вуха дуже складна, як і функції, які виконує орган. Зберегти його здоров'я та запобігти можливим захворюванням допоможе ретельний догляд. Дізнатись докладніше про найкращі слухові апарати можна на нашому сайті.

Коментарі

Залиш коментар